Özel Kemal Bayındır Hastanesi


Acil Servis

Özel Kemal Bayındır Hastanesi olarak, gelişmiş tıbbi cihazlarla donanmış bulunan acil ünitesinde,  5 kadrolu doktorumuzla ve deneyimli yardımcı sağlık personelinden acil ekibi, profesyonelliği ve ekip çalışmasını ön planda tutmakta ve ilgili uzman yönetiminde hastalarına hizmet vermektedir. Uzman kadrosu, hızlı ve etkin müdahalesi ile hizmet veren acil serviste her türlü acil tetkik ve tedavi yapılmaktadır.
 
7 gün/ 24 saat hizmet sunan Özel Kemal Bayındır Hastanesinin acil ünitesi; acil müdahale (resusitasyon, tıbbi müdahale, enjeksiyon, pansuman vb.), acil müşahede ve acil muayene olmak üzere 3 ayrı bölümde hizmet vermektedir.
 
Acil Servis ; Zehirlenme Vakaları , İshalli Hastalıklar , Yüksek Ateş , Kesiler , Kırıklar , Trafik Kazaları , Düşmeler , Darplar , Kalp Krizi-Yetersizliği , Ritim Bozuklukları , Astım ve Bronşit Atakları , Şeker Koması , İntihar Girişimleri , Mide-Bağırsak Kanamaları vb. birçok acil duruma ilk müdahele ve  tedavi yapılır 
Anestesi ve Reanimasyon
Nöroloji
Nöroşirurji 
Genel Cerrahi
Çocuk Sağlıgı ve Hastalıkları
İç Hastalıkları 
Kadın Hastalıkları ve Doğum
Kardiyoloji
Kulak Burun Boğaz 
Ortepedi ve Travmatoloji
Radyoloji 

Yukarıdaki branşlardaki hekimlerimiz , eğer acil hekimi konsültasyounu gerekli gördüyse mutlaka hastayı muayene eder , yada gerekli müdahaleyi yapar .

Hastalarımıza verdiğimiz tüm hizmetlerde hasta yakınlarını haberdar etmek hastanemizin özellikli ilkesidir. Hasta yakınları hastanın durumu ile ilgili olarak sürekli bilgilendirilir. Hastanın ve hasta yakının rızası olmadan hiçbir işlem gerçekleştirilmez. Ameliyathane

Hastanemizde hepafiltrelerle donatılmış günün 24 saati hizmet veren iki adet ameliyathane bulunmaktadır.

Her türlü teknolojik donanıma sahip ameliyathanelerimizde anestezi ve reanimasyon ekibimizin kontrolünde her türlü ameliyatlar yapılmaktadır.Anestezi ve Reanimasyon

Genellikle cerrahi müdahalelerden önce uygulanan, bedenin tümünün ya da belli bir bölümününağrıya duyarsız hale gelmesini sağlayan işleme anestezi adı verilmektedir.

Anesteziyolojinin uygulamaalanı son yıllardaki tıbbi gelişmelere paralel olarak artmış; yoğun bakım, travmatoloji, akut ve kronikağrı tedavisi ve radyolojik incelemeler, diş tedavileri, ağrılı pansumanlar, endoskopik incelemeler,radyasyon onkolojisi tedavileri, ağrılı fizik tedavi egzersizleri gibi pek çok işlemi kapsayacak şekildegenişlemiştir.

Özel Kemal Bayındır Hastanesinde anestezi, deneyimli hekimler tarafından en ileri teknolojiürünü cihaz ve monitörler kullanılarak yapılmaktadır. Ameliyat sonrası anesteziden uyanma;ameliyathanede bu amaçla hazırlanmış özel bölümlerde, doktor ve anestezi teknikerlerinin yakın takibindeağrısız olarak gerçekleştirilmektedir.Beslenme ve Diyet

OBEZİTEYE  DİKKAT

 

Günümüzde gelişen teknoloji ve buna bağlı yaşam şekliyle birlikte insanlar günden güne şişmanlamaktadırlar bu nedenle gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin en önemli sağlık sorunlarından bir tanesi de obezitedir.

Yetişkin erkeklerde vücut ağırlığının %15-18'i, kadınlarda ise %20-25'ini yağ dokusu oluşturmaktadır. Bu oranın erkeklerde %25'in , kadınlarda ise %30'un üstüne çıkması mutlaka tedavi edilmesi gereken bir hastalık olan obeziteye işaret etmektedir.

Obezite insan vücudunda kalp ve damar sistemi, solunum sistemi, sindirim sistemi gibi sistemlerimizi etkileyen kalp ve damar hastalıkları, şeker hastalığı, yüksek tansiyon, bazı kanser türleri gibi bir çok hastalığazemin hazırlayan bir hastalıktır.

Özellikle fast-food tarzı yiyeceklerle beslenme, hareketsizlik, televizyon ve bilgisayar karşısında uzun süre kalmak şişmanlığın en büyük nedenleri arasında yer almaktadır.

Bunların yanında öğün atlamak, sıkıntılıve stresli durumlarda aşırı yemek yeme, sık sık ziyaretlerde bulunup bütün ikramları kabul etmek ve özellikle çalışan kişilerde akşam eve geldikten sonra yemek zamanına kadar atıştırmak ve sonra tekrar yemek yemek kilo alımına sebep olmaktadır.

Obezite ile savaşmak için hareketsizlikten kurtularak hatalı beslenme-davranış şeklini değiştirmek doğruşekilde kilo vermek için çok önemlidir.

Mesela boş zamanlarınızda atıştırmak yerine egzersiz yapın, günde en az yarım saat düzenli olarak mutlaka yürüyüş yapın.

Fast-food gıdalardan uzak durun bunlar yerine sebze yemekleri ve meyve tüketiminizi arttırın.

Yemek pişirirken düşük enerjili yemek pişirmeye dikkat edin ve etli yemeklere mümkün olduğunca yağ koymayın, kızartma yerine ise haşlama ve ızgara yöntemleri ile yemeklerimizi pişirin.

Sıvı tüketimi kilo vermede önemlidir. Çay ve kahvenin su yerine geçmediğini belirterek günde ortalama 2,5 lt su içmeyi alışkanlık haline getirmeliyiz.

Market alışverişlerinizi ise tok karnına yapın bu yenmemesi veya az yenmesi gereken besinleri almanızıönleyecektir.

Son olarak da obez insanların mutlaka tıbbi tedaviye ihtiyaçları olduğunu bu yüzden  diyetisyen, psikolog ve egzersiz danışmanı ile işbirli içnde obezite tedavisi uygulanarak tedavi edimesinin çok önemli olduğunu, uzman desteği almadan zayıflamanın sağlıklı bir yöntem olmayacağınıda asla unutmayın.

Herşey Sağlıkta Güzeldir........SağlıklıGünler Diliyorum.Beyin ve Sinir

Beyin ve sinir cerrahisi birimimiz hem erişkin hem de yenidoğandan itibaren tüm çocukluk çağına ait beyin, omurga, omurilik ve sinir hastalıklarının cerrahi tedavisinde güncel teknolojik imkanları kullanarak hizmet vermektedir.
Sinir sisteminin ve onu çevreleyen yapıların hastalıklarına dair cerrahi tedavi son derece önemli bir konudur. Bu konuda donanımlı ve deneyimli bir merkez bulmak, oldukça önemlidir.
Çeşitli kazalara bağlı oluşan her türlü travmanın (kafa travması, omurga travması?) hızlı tanı, teşhis ve bakımı acil servis ve yoğun bakım ünitesi ile birlikte, Beyin ve Sinir Cerrahisi Bölümü tarafından yürütülür. Nöroloji,  ve Rehabilitasyon poliklinikleri ile de iç içe çalışan bölümümüzde hastalarımıza kullandığımız en son teknolojik görüntüleme sistemleri ile erken tanı ve teşhis konulmaktadır.
Tedavi Alanları
- Beyin Kanamaları- Bel Kayması - Omurga Tümörleri- Omurga Enfeksiyonları- Travmalar - Doğumsal Omurilik Hast.- Doğumsal Hastalıklar- Skolyoz- Belde Kanal Darlığı- Bel Fıtığı- İnme- Hidrosefali- Beyin Tümörleri- Endoskopik CerrahiÇocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Bir çocuğun sağlık durumunu belirleyen en önemli unsurlar: Anne-babanın yaklaşımı, sosyal ve

fiziksel çevre koşulları ve aldığı sağlık hizmetidir.

 

Özel Kemal Bayındır Hastanesi yaş gruplarına özel sorunlar ve yaklaşımları konusunda bilinçli ve

bilgili, ekip ruhu içinde çalışan hekim kadrosu ile uygun bir ortamda, anne-babaları ile işbirliği içinde

çocuk ve ergenlere ihtiyaçları olan sağlık hizmetini sunmayı amaçlamaktadır.

 

Özel Kemal Bayındır Hastanesi Çocuk Kliniği; Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi, Yataklı Birim, Çocuk

Sağlığı ve Hastalıkları Polikliniği alt birimlerinden oluşmaktadır.

 

Yenidoğan bebeğin doğum salonunda muayenesinden itibaren, 0-15 yaş arası çocukların sağlam

çocuk izlemi, aşılama, tanı-tedavi hizmetleri uzman hekimler tarafından yürütülmektedir. Sağlıklı

çocukların izleminde önemli bir basamak olan işitme kontrolleri de hastanenin diğer birimlerinin

işbirliğiyle gerçekleştirilmektedir. Hastanemizin röntgen, ultrasonografi, tomografi gibi görüntüleme

ve her tür tetkikin yapılabildiği mikrobiyoloji ve biyokimya laboratuvarı; hastalarımızın gerekli

işlemlerinin hızla yapılabilmesini sağlamaktadır.Doğumhane

                                                    Merhaba Dünya !

Yaşamın mucizelerinden olan yeni bir canın dünyaya gelmesi her ailenin özenle beklediği andır.Bizde Kemal Bayındır ailesi olarak , takip sürecinin ardından , doğumunu gerçekleştirdiğimiz tüm bebeklerimize de en az annelerimiz kadar iyi bakmayı hizmetlerimizin bir parçası olarak görüyoruz .

Doğum için gelen gebelerin travay (ağrı) odalarında Tokokardiyografi ile izlenmeleri, doğum öncesiepidural analjezi uygulamaları, doğal ve normal doğum için uygun doğum ortamı ve doğan bebekler içinbebek heater masası ve küvözü mevcuttur. Doğumhane personeli 6 uzman doktor, 5 deneyimli Ebe,Hemşire ve Hastabakıcılarımız ile 7 gün 24 saat hizmettedir.


Hastanelerimizde , bebeklerimizin ihtiyaç duyduğu bakımı, uzmanlığının yanı sıra şefkat duygusuyla sunan doktor ve hemşire kadrosuyla hizmet verilmektedir . Kadın Doğum ve sonrasında Pediatri Polikliğiniği hizmetlerimizle , bebekler doğmadan önce olduğu gibi , doğduktan sonra da Kemal Bayındır hastanesi profesyonel ilgisi altında bulunuyorlar .Endoskopi

Polikliniğimizde Genel Cerrahi hasta muayeneleri ile beraber ayrıca Endoskopi, Kolonoskopi,

Perkutan Endoskopik Gastrostomi  ve Kist tedavisi yapılabilmektedir. Hastalarımız bilinçli sedasyon

yöntemiyle uyutularak, işlemlerinin rahat geçmesi sağlanır.

 

                                            Polikliniğimizde yapılan işlemler;

 

Panendoskopi 

Işıklı bir sistem olan endoskop kullanılarak yemek borusu, mide ve oniki parmak bağırsağı

incelenmektedir. Panendoskopi; peptik ülser, yemek borusu kanserleri ve mide kanserleri başta olmak

üzere pek çok hastalığın teşhisinde altın standart oluşturmaktadır. Ayrıca peptik ülsere bağlı kanamalar

ve kronik karaciğer hastalarında gelişen varis kanamaları başta olmak üzere üst gastrointestinal sistem

kanamalarında minimal invazif tedavi olanakları sunmaktadır.

 

Rektoskopi


Rektoskopi makat ve kalın bağırsağın distal (en uç) 25 santimini değerlendirilmesini sağlayan bir

işlemdir. Makat kanaması olan her kişide rektoskopi yapılması rektum kanserlerinin erken tanısı için

önemlidir. Ayrıca bazı tip hemoroidler bağlama yöntemiyle tedavi edilebilmektedir.

 

Fibersigmoidoskopi


Fibersigmoidoskopi makat ve kalın bağırsağın distal (en uç) 60 santiminin değerlendirilmesini sağlayan

bir işlemdir. Makat kanaması olan her kişide rektoskopi yapılması kalın bağırsak kanserlerinin erken tanısı

için önemlidir.

 

Kolonoskopi


Kolonoskopi tüm kalın bağırsağın ve gerekli durumlarda ince bağırsağın uç kısmını değerlendirmeye imkan

veren bir işlemdir. Kalın bağırsak kanserlerinin erken tanısı, kronik ishalli hastaların tanısı için gerekli bir

işlemdir. Ayrıca kansere zemin hazırlayan polipler çıkarılmakta, bazı kanamalar burdurulmakta ve kalın

bağırsaktaki darlıklar balonla genişletilerek ya da stent (tüp) takılarak normal yolla dışkılama

sağlanabilmektedir.

 

Perkutan Endoskopik Gastrostomi (PEG)

 

PEG, ağız yoluyla gıda alamayan hastaların beslenmesini sağlamak amacıyla karın duvarından

geçirilen esnek bir tüpün mideye yerleştirilmesi işlemidir. Bu uygulama katı-sıvı gıdaların ve/veya

ilaçların yemek borusundan geçmeksizin doğrudan mideye ulaşmasını sağlar. Bu yöntem özellikle

uzun süre yoğun bakım servislerinde yatan, herhengi bir sebepten dolayı yutma refkleksi kaybolmuş

olan hastaların beslenmesi için uygundur.

 

 

Perkutan Endoskopik Gastrostomi (PEG)Nasıl Uygulanır?

 

peg.jpg

torunuz endoskopi sırasında lokal anestezi altında karın cildinde yapacağı küçük bir

kesiden geçireceği tel ve endoskop yardımıyla karın derinizden midenize ulaşan bir delik oluştur ve

daha sonra bu delikten geçireceği beslenme tüpünü midenize yerleştirir. İşlem öncesinde

hastalara sakinleştirici, lokal anestetik ve antibiyotik verilir. Hasta aynı gün evine gönderilebilir.

Midenin açılan delik çevresindeki kısmının karın duvarına yapışması sonrasında 2 hafta içinde mide

ile karın duvarı arasında bir kanal oluşur ve mide içeriğinin karın içine sızması önlenir. Bu

nedenle özellikle ilk 2 hafta içinde beslenme sırasında midenin aşırı doldurulmasından kaçınmak

gerekir.


PEG den bir gün sonra PEG tüpünden büyük bir şırınga veya mekanik bir pompa yardımıyla verilen

sıvı besinlerle beslenmeye başlanır. PEG hastanın ağızdan beslenmesine engel değildir

ancak doktorunuz bazı tıbbi durumlarda ağızdan beslenmenize sınırlama getirebilir.Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

ENFEKSİYON HASTALIKLARI

Enfeksiyon hastalıkları, intaniye olarak da bilinir. Hastalık yapıcı herhangi bir yolla insana geçme özelliğindeki

mikropların veya parazitlerin vücuda girmesiyle ortaya çıkan hastalıklar.

Hastalığı yapan organizmalar, virüsler, bakteriler, riketsialar, mantarlar olabilir. Bütün bulaşıcı hastalıklar bir veya

birkaç yolla insana geçebilme özelliğindedir. İnsandan insana, hayvandan insana olduğu gibi, topraktan insana da

bulaşma olabilmektedir.

Yüksek ateşle seyreden hastalıkların tanı ve tedavilerinin yanı sıra; gripten menenjite, idrar yolu enfeksiyonlarından

hepatitlere, ishaller, besin zehirlenmeleri ve parazit hastalıklarına kadar çok geniş bir hastalık gurubu

enfeksiyon hastalıklarının alanına girmektedir. Enfeksiyon hastalıklarının büyük bir kısmı, tedavileri mümkün

olan hastalıklardır. Uygun antibiyotiğin seçilmesi, uygun doz ve süre içinde kullanılmasıyla pek çok bakteriyel

enfeksiyonun tedavisi sağlanabilir

 

Ayrıca yüksek ateşle seyreden enfeksiyon dışı hastalıkların da ayrım ve değerlendirilmeleri daha sonra hastaların

ilgili bölümlere yönlendirilmeleri de enfeksiyon hastalıkları biriminin işlerindendir.

Enfeksiyon Hastalıkları birimi aynı zamanda hastane enfeksiyonlarını kontrol etmek, izlemek, bu enfeksiyonları

en aza indirmek için gerekli çalışmaları yapmakta; hasta, hasta yakınları ve ilgili personele bu

konuda eğitimler vermektedir. Enfeksiyon kontrol çalışmalarında antibiyotiklerin bilinçli, uygun ve etkin

kullanılması da

ayrı bir yer tutmaktadır.

Günümüzde teknolojik gelişmelerle birlikte; sıcaklık artışı, korkutucu boyutlara ulaşan çevresel kirlenmelerin

iklimsel etkileri, kontrolsüz nüfus artışı, iletişim ve ulaşım imkanlarının kolaylaşması sonucu kontrolsüz

nüfus hareketleri, vektör kontrolündeki başarısızlık, su kaynaklarında gözlenen yetersizlik, toprak kullanımında

ortaya çıkan değişiklikler, su kaynaklarına yakın bölgelerde yoğun yerleşim, bulaşıcı hastalık etkenleri ile olan

teması arttırmaktadır

Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanlarının Uğraş Alanları;

• Bakteriyel hastalıklar : Tonsilit, Sinüzit, Farenjit,  Üriner sistem enfeksiyonu, Cinsel yolla  geçen hastalıklar

(bel soğukluğu, frengi…), Gastroenteritler  (ishal, kusma…), Yumuşak   doku enfeksiyonları, Bruselloz

(Peynir hastalığı), Tifo, Besin zehirlenmeleri, Menenjitler,   Şarbon ve Akciğer enfeksiyonları

(Bronşit, Pnömoni, Tüberküloz )

• Viral hastalıklar (Grip, Nezle, AIDS, Hepatit A, Hepatit B, Hepatit C, Su Çiçeği, 

   Kızamık, Kızamıkçık, Kabakulak, Kuduz, Herpes, Zona v.b)

• Paraziter hastalıklar (Şerit, Kıl Kurdu, Barsak Solucanları, Sıtma, Amipli dizanteri v.b.)

• Mantar hastalıkları (Lokal ve sistemik mantar enfeksiyonları)

• Yüksek ateşle seyreden hastaların değerlendirilmesi, tanı ve tedavileri

• Bulaşıcı hastalıklara karşı aşılama ve diğer korunma yöntemleri

• Yurtdışı ve yurtiçi seyahatler sırasında ortaya çıkabilecek hastalıklar

• Hastane enfeksiyonlarıErişkin Yoğun Bakım

ERİŞKİN YOĞUN BAKIM
 
Vital fonksiyonları yaşamsal risk taşıyacak şekilde bozulmuş her hasta kritik hasta olarak tanımlanır.
 
Yoğun Bakım Ünitemiz kritik hastalara 24 saat süresince yaşamsal destek veren, ileri teknoloji ile
 
donatılmış olup 2016 yılı itibari ile yeniden yapılandırarak 7 yatak + 1 izole oda olmak üzere  multidisipliner bir alan olarak yeniden yapılandırılmıştır  Son yıllarda teknolojideki gelişmeler sayesinde yoğun bakım
 
hizmetlerinde de ilerlemeler kaydedilmiştir.
 
Yoğun bakım ünitelerimizde cerrahi yoğun bakım, yeni doğan yoğun bakım ileri gruplaşma olmuş ve
 
daha etkin ve kaliteli sağlık hizmeti için çaba sarf edilmektedir. Her yatak başında yapay solunum
 
cihazı ve her türlü monitorizasyona uygun monitörler yer almaktadır.
 
Hastanemiz yoğun bakım üniteleri genç ve tecrübeli kadrosuyla hizmet verirken diğer alanların
 
hekimlerinin de desteğini almaktadır. Yoğun bakım ünitesinde yatan hastalara günün her saatinde
 
tüm laboratuvar testleri ve görüntüleme tetkikleri uygulanabilmektedir.
 
Pediatrik ve erişkin yaşa kadar tüm kritik hastaların kabul edildiği ünitelerimizde hastanın kabulünden
 
itibaren hastayla ilgili her türlü takip, tedavi ve bakım hizmetleri bölüm çalışanları tarafından
 
yürütülmektedir.
 
 
 
Genel yoğun bakım kabul kriterlerine uygun hastaların yatırıldığı bölümlerimize şu grup hastalar
 
kabul edilmektedir:
 
·         Büyük ameliyat sonrası Post Op yakın takip gerektiren hastalar,
 
·         Beyin kanaması geçiren hastalar,
 
·         Ani felç geçiren hastalar,
 
·         Ciddi solunum yetmezliği
 
·         Ciddi infeksiyonu olan hastalar,
 
·         Vital fonksiyonları bozulan ya da bozulması beklenen zehirlenmeler,
 
·         Genel vücut travması (kafa,göğüs,karın ve extremite travmaları gibi) geçiren hastalar
 
·         Sinir sistemi hastalığı olan hastalar (Myastenia Gravis, Guillian Barre gibi)Genel Cerrahi

Hastanemiz Genel Cerrahi polikliniğinde mide ve bağırsak hastalıkları, fıtık, anal bölge hastalıkları (hemoroid, anal fissür,

perianal fistül, anal apse vb.), karaciğer, safra kesesi ve safra yolları hastalıkları, meme hastalıkları ve tiroid (guatr)

hastalıklarının tanı ve tedavisi yapılmaktadır.

Tiroid Hastalıkları                                                                   İnce ve Kalın Barsak Hastalıkları

Multi nodüler guatr                                                  İnce ve kalın bağırsakların iltihab hastalıkları

- Tiroid kanserler                                                      (Crohn Hastalığı / Kolitis Ülseroza'nın cerrahi tedavileri                            

- Hipoglosel kist                                                       - İnce ve kalın bağırsakların poliplerinin sebep olduğu hastalıklar

- Troiditler                                                              - Kalın barsakların divertiküllerin sebep olan cerrahi hastalıklar

- Pare tiroid hastalıkları                                             - Kalın barsak kanserlerinin cerrahi tedavisi

 

Anorektal bölge cerrahi hastalıkları                              Karın Duvarı Fıtıkları 

Benign olanlar                                                     - Ameliyat kesileri üzerinde gelişen fıtıklar (kesi fıtıkları / post- 

- Hemoroidler (internal/eksternal)                                operatif fıtıklar) 

- Perianal fistüller                                                   - Göbek fıtıkları  

- Kronik Anal fissürler                                              - Kasık fıtıkları

- Perianal abseler                                                   - Femoral fıtıklar

- Hidradenitis Süpürativa                                         - Epigastrik fıtıklar

- Kondilomata / Akuminata                                      - Sipigel fıtıkları

- Pilonidal sinüs (kıldönmesi)

 

Karaciğer- Safra Kesesi Hastalıklar                             Meme Hastalıkları

Karaciğer abseleri                                                - Memenin iltihabı hastalıklar (Mastiler / meme abseleri) 

- Karaciğer Tümörleri                                             - Memenin iyi tabiatlı hastalıklar (Kistler, fibroadenomları vs..)

- Karaciğer Hidatik kistleri                                       - Meme başı akıntısına neden olan hastalıklar

- Safra kesesi hastalıkları                                        - Meme Kanserleri

- Safra kesesi taşları (laparoskopik/açık)

- Safra kesesi polipleri

- Safra kesesi tümörleri

- Safra yollarının taş/tümörlerle tıkanmasına bağlı sarılıklar

 

Pankreas Hastalıkları                                                        Akut Karın Hastalıkları

Pankreas Kistleri                                                  - Akut Apendisit

- Pankreas abseleri                                                 - Akut barsak tıkanmaları

- Pankreas başı tümörleri                                         - Mide duodenum ülser perforasyonları

- Akut Pankreatitin Cerrahi Hastalıkları                        - Karaciğer Dalak rüptürleri (kanamaları)

                                                                         - Karın içi abseleri (Peritonit)

Mide-Duodenum (12 parmak barsak hastalıkları)    - Karın içi abseleri

- Mide ve duodenum ülserleri                                    - Pelvil peritonitler

- Mide ve duodenum  polipleri                                    - Fıtık boğulmaları

- Gastritler                                                             - Karın travmalarına bağlı içi boş organların perforasyonları

- Reflü Hastalığı                                                       - Alt ekstremite varisleri

- Mide Kanserleri                                                      - Varis ülserleriİç Hastalıkları (Dahiliye)

Dahiliye bölümümüzde, ayaktan ve yatarak tetkik ve tedavi gereken tüm dahili rahatsızlıkların izlemi

yapılmaktadır.

• Tansiyon,

• Şeker Hastalığı, 

• Karaciğer Ve Safra Kesesi Hastalıkları, 

• Böbrek Hastalıkları, 

• Sindirim Sistemi (Mide Ve Bağırsaklar) Hastalıkları, 

• Dolaşım Sistemi (Kansızlık, Kan) Hastalıkları, 

• Solunum Sistemi Hastalıkları, 

• Kalp Hastalıkları, 

• Enfeksiyon Hastalıkları, 

• Hormon Hastalıkları Ve Şişmanlık Hastalıklarının ileri tetkik ve tedavisi ile birlikte

periyodik takipleri yapılmaktadır. 

 Kadın Hastalıkları ve Doğum

Özel Kemal Bayındır Hastanesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum branşında konusunda uzman ve

deneyimli hekimlerce en modern tanı, tedavi ve cerrahi hizmetler verilmektedir. Hastanemiz kadın

doğum polikliniklerinde görüşme ve muayene odaları ayrıdır. Bu nedenle eşiniz veya size refakat eden

kişilerle birlikte doktorunuzla görüşür, şikayetlerinizi anlattıktan sonra size özel bir odada muayene

olursunuz. Muayene son derece temiz ve steril bir ortamda yapılır.

Her muayene odasında modern ultrason cihazları bulunmakta ve muayeneye ilave olarak

ultrasonografi de yapılmaktadır.

Polikliniklerimizde 3 ve 4 boyutlu ultrason cihazlarına ek olarak; koter cihazı, kolposkopi cihazı,

LEEP, NST cihazları bulunmaktadır. 

Kadın hastalıkları ile ilgili yapılabilecek tüm küçük müdahalelerin yapılabileceği tam teşekküllü bir

müdahale odası da ayrıca bulunmaktadır. Kadınlarda en sık görülen kanserlerden rahim ağzı kanserinde

erken tanı hayat kurtarıcıdır. Bu nedenle tüm kadınların yılda en az 1 kez smear testi yaptırması

önerilmektedir. 

Özel Kemal Bayındır Hastanesinde Gebelik Takibi ve Doğum 

Sağlıklı bir anne ve sağlıklı bir bebeğin ilk şartı gebelik boyunca düzenli gebelik takibinin yapılmasıdır.

Kliniğimizde takip edilen anne adaylarının sağlık durumu değerlendirilir, her gelişlerinde ultrason

muayeneleri ile bebeğin son durumuna bakılır. Gebelik takibi süresince yapılan Ultrason muayenelerine

eşler de katılabilir. Bebeğinizin haftasına uygun tetkikleri yapılır ve bir dahaki kontrolünüze kadar

yapmanız gerekenler doktorunuz tarafından size anlatılır. Sizinle ilgili tıbbi bilgiler bilgisayar ortamında

saklanarak bir dahaki gelişinizde yeniden değerlendirilir. 

Hastanemizde alınan ve laboratuvarlarımıza gönderilen örnekler yüksek teknolojiye sahip

laboratuvarlarımızda güvenli bir şekilde incelenmekte ve sizlere tetkik sonuçları hızlı bir şekilde

iletilebilmektedir. 

Doğum zamanı geldiğinde son derece konforlu doğum odalarımızda sürekli fetal kalp monitörü eşliğinde

doğum süreci takip edilir.Eğer arzu ederseniz ve de doktorunuz uygun görürse epidural anestezi ile

ağrısız doğum yapmanın ayrıcalığını yaşarsınız. Doğum salonlarımızda ve ameliyathanemizde 24 saat

süreyle doğum ve sezaryen için gerekli olabilecek tüm cihazlar ve deneyimli ekipler mevcuttur.

Menopoz

Kadın hayatının doğal bir evresi olan menopoz genellikle 40 ve 50’li yaşlar arasında başlar. En önemli

belirtisi adetten kesilmedir. Bu dönemde kadında sıcak basması gibi hissedilir rahatsızlıkların yanı sıra

hormon eksikliğine bağlı olarak hasta tarafından pek fark edilmeyen rahatsızlıklar oluşur.

Söz gelimi kemik erimesi bu dönemde hızlanır. Kalp ve damar rahatsızlıkları menopozun yıkıcı etkileri

sonucu oluşmaktadır. Buna benzer bir çok sorun menopozla birlikte artmaktadır. Ayrıca aynı yaşlardaki

kadınların menopoza direk bağlı olmasa da yakalanması muhtemel kadın hastalıklarının (meme kanseri,

rahim ağzı kanseri, rahim ve yumurtalık kanseri) araştırılması gerekmektedir. Menopoz yakınmaları ile

kliniğimize başvuran kadınlarda yapılabilen tetkikler şunlardır;

·         Ayrıntılı jinekolojik muayene,

·         Pap-Smear Testi,

·         Vajinal Ultrasonografi ile rahim içi kalınlığının ölçülmesi,

·         Yumurtalıkların ultrasonografik olarak değerlendirilmesi,

·         Kemik yoğunluğu ölçümü (Kemik dansitometri),

·         Kolposkopi (Rahim ağzının mikroskopik değerlendirmesi),

·         Leep,

·         Mamografi (Meme kanseri taraması).

Son derece modern ve donanımlı ameliyathanemizde tüm jinekolojik operasyonlara ilave olarak kapalı

sistem veya kansız operasyon olarak bilinen endoskopik cerrahi (laparoskopi ve histeroskopi)

uygulamaları da yapılabilmektedir. Laparoskopi ve histereskopi yöntemi ile basit yumurtalık kistleri,

yapışıklıklar, myomlar, infertilite araştırması endometriozis tedavisi ve tüplerin bağlanması operasyonları

yapılmaktadır.Kardiyoloji

Kardiyoloji, kalp ve dolaşım sistemi hastalıklarını inceleyen bilim dalıdır.

Kardiyoloji önceleri iç hastalıklarının (dahiliye) bir alt dalı iken günümüzde ayrı bir anabilim dalı olarak çalışmaktadır. Yapılan araştırmalar ile biriken bilgi birikimi ve gelişen yeni teknolojiler, diğer araştırmalı ve/veya uygulamalı bilim dallarında olduğu gibi, kardiyoloji alanında da büyük gelişmeler olmasını ve alt bilim dallarının ortaya çıkmasını sağlamıştır. Kardiyoloji son 30-40 yıl içersinde tahminlerin ötesinde bir gelişme kaydetmiştir ve bu gelişmeler artarak devam etmektedir. Bu gelişmelerle birlikte, kardiyoloji içerisinde oluşmuş kimi alt dallar şunlardır:

·         Girişimsel kardiyoloji

·         Kalp elektrofizyolojisi

Tabii, alt dalların ortaya çıkması ve bunların üzerinde özelleşen doktorların ve araştırmacıların çalışması da yeni tanı ve tedavi yöntemlerinin geliştirilmesine imkân sağlamaktadır.

Kardiyoloji biliminin tanı ve sağaltımını (tedavi) sağlamak için çalıştığı hastalıklar arasında, günümüzün en önemli sağlık sorunları arasında yer alan bazı hastalıklar bulunmaktadır. Bu hastalıkların birkaçı şöyle sıralanabilir:

·         Hipertansiyon

·         Aterosklerotik kalp hastalıkları (koroner arter hastalığı gibi)

·         Kalp ritmi bozuklukları (aritmiler)

·         Doğuştan kalp hastalıkları

Nefroloji, endokrinoloji gibi dalların da ilgi alanına giren yüksek tansiyon, çeşitli hastalıklara bağlı olarak gelişen kalp yetmezliği, doğuştan ya da çeşitli hastalıklara bağlı olarak gelişen kalp kapak hastalıkları ve benzeri pek çok hastalık da kardiyolojinin tanı ve sağaltımı için uğraştığı hastalıklardandır.

Kardiyolijinin kullandığı tanı araçlarından bazıları şunlardır:

·         Ekokardiyografi

·         Elektrokardiyografi (EKG) ve ilgili tanı yöntemleri:

·         Kalp stres testi ("efor testi" ya da "eforlu EKG" olarak da bilinir)

·         Taşınabilir EKG aygıtı ("Holter monitörü" olarak da bilinir)

·         Kandaki kalp enzimlerinin düzeyler
Kulak Burun Boğaz

Kulak, burun, boğaz ve ilgili baş boyun hastalıklarının hem tıbbi hem de cerrahi tedavisi ilgili bölümler ile

multidisipliner ekip anlayışı ile gerçekleştirilmektedir.

Gelişmiş teknolojiye dayalı tanı ve tedavi yöntemlerinin kullanıldığı endoskopik ve mikroskopik işlemler ile

duyma ve denge sistemi hastalıklarının muayene, tetkik ve tedavisi gerçekleştirilmektedir.

 

            Kulak Burun Boğaz Servisinde Yapılan Tedaviler

·         Tüm Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Muayenesi

·         Endoskopik (rigid ve fleksible) muayeneler

·         Kulak iltihapları ve hastalıkları

·         İşitme kayıpları

·         Kulak ameliyatları (miringoplasti, timpanoplasti)

·         Kulak çınlaması

·         Baş dönmesi, denge bozuklukları

·         Burun tıkanıklığı

·         Sinüzitler, alerjik hastalıklar

·         Endoskopik sinüs ameliyatları (FESS)

·         Burun ve yüz estetik ameliyatları

·         Boğaz hastalıkları

·         Farenjit

·         Kansız bademcik ve geniz eti ameliyatları (Thermal Welding)

·         Horlama ve apne (gece nefes kesilmesi) ameliyatları

·         Radyofrekansla kulak, burun, boğaz cerrahileri

·         Tükürük bezi ve tiroid (guatr) hastalıkları

·         Yüz felci

·         Baş ağrıları

·         Yutma bozuklukları

·         Kronik-inatçı öksürükler

·         Ses ve konuşma bozuklukları

·         Ses tellerinin mikro-cerrahisi

·         Baş-boyun ameliyatları

·         Kanser ameliyatları

·         Odyogram (İşitme ölçümleri)

·         Timpanogram (Orta kulak basınç ölçümleri)

·         Akustik refleks

·         OAE (Oto akustik emisyon)

·         BERA (Beyin sapı işitme testi)Mikrobiyoloji ve Biokimya Laboratuvarı

MİKROBİYOLOJİ LABORATUVARI

        Özel Kemal Bayındır Hastanesi biyokimya ve mikrobiyoloji laboratuvarı birimi olarak; kabul gören test

yöntemleri ve gelişmiş cihazlar kullanılarak, en doğru ve güvenilir sonuca ulaşmak birincil hedefimizdir.

        Güvenilir bir laboratuvar için olmazsa olmaz koşul olan otomasyon sistemi, laboratuvarımızda mevcut

bulunmaktadır. Tüm numunelerin barkodlanması, barkod numaraları üstünden işlemlerin yapılması ve test

sonuçlarının bilgisayar otomasyon sistemine kayıt edilmesi sayesinde sağlıklı bir laboratuvar hasta

arşivine sahip olduğumuz için hastalarımızın laboratuvar takipleri de çok rahat yapılabilmektedir.

Bunun haricinde bu sistem sayesinde test sonuçları hızlı bir şekilde sonuçlandırılmaktadır.

Tüm testler için hastalardan örnek alımı ve test işlemleri esnasında disposible (tek seferde kullanılıp

atılan) sarf malzemeler kullanılmaktadır.

        Laboratuvardaki rutin biyokimya, hormon ve hemogram cihazlarının kalibrasyon, iç ve dış kalite

kontrolleri düzenli olarak yapılmaktadır. Laboratuarımız, 7 gün 24 saat açık olup, kan verme ve sonuç

alma işlemleriniz için istediğiniz saatte başvurabilirsiniz.

 

               VERİLEN HİZMETLER

Biyokimya

Hormon

Hematoloji

Seroloji

Koagulasyon

İdrar tahlilleri

İmmunolojik ve Allerjik testler

Spermiyogram

Ter Testi

İkili, Üçlü ve Dörtlü gebelik tarama testleri, Check Up Testleri ve Mikrobiyolojik testler yapılmaktadır.

                       

                        GELMEDEN ÖNCE!

Laboratuvarımıza gelmeden önce, lütfen doktorunuzdan testle ilgili bilgiyi alıp, kan vermeden önce

sürekli kullandığınız ilaçlarınızı alıp alamayacağınızı doktorunuza sorunuz.

Testler için öncelikle laboratuvarımıza başvurunuz, size testlerle ilgili ön bilgi verilecektir.

Testler için laboratuvara aç gelmeye dikkat ediniz. (En az 8 saatlik açlık)

Bazı testler için özel şartlar gerekebilir. Bu konularda biyokimya uzmanımız size gerekli bilgileri verecektir.

 

Testlerinizle ilgili tüm sorularınız için laboratuvarımıza 1035 no'lu iç hattı tuşlayarak ulaşabilirsiniz.

 

Test sonuçlarınıza online olarak http://195.175.84.66:2727/lab_sonuc/ adresinden ulaşabilirsiniz.Nöroloji

“Nöroloji”, genel olarak beyin, beyin sapı, omurilik ve çevresel sinir sistemiyle kasların hastalıklarını
 
inceleyen, teşhis ve cerrahi dışındaki tedavi uygulamalarını içeren tıp bilimi dalıdır.
 
Omurilik, organlardan beyne hissi, beyinden etrafa motor (hareketle ilgili) uyarılar ulaştıran bir ana yoldur. Buranın rahatsızlığında kuvvet kaybı, his kaybı ve bitkisel fonksiyonların yapılamaması ortaya çıkar. Ayrıca omuriliği zedelenen kişi, idrar ve dışkı kontrolünü de kaybeder.
 
Nöroloji ile ilgili hastalıkların başlıcalarını aşağıda özetlemek gerekirse:
Baş ağrıları : Baş ağrılarının en sık sebebi olan migren ve gerilim tip (depresyon ve sıkıntı sonucu olan) baş ağrıları..vs
Baş dönmeleri (vertigo)
Felçler :Felçlerin günümüzde en sık nedeni pıhtı (emboli) atması ve hipertansiyondur. Aynı zamanda;nöroloji pıhtıya neden olan etkenlerle ve bu etkenlerle mücadeleyle uğraşır.
Sara yani epilepsi hastalığı
Parkinson hastalığı,MS (multipl skleroz) denen hastalık ve nöropati denen periferik yani vücudu yöneten sinirlerin hastalıkları ,kas hastalıkları
Beynin ve sinirlerin enfeksiyon hastalıkları: Örneğin; menenjit, ensefalit, miyelit? vs.
Doğumda veya doğum sonrasında oluşan beyin ve sinir hastalıkların tedavileri ve beyin tümörleri ve tedavisi
Kaza sonucu oluşan kafa travması, omurilik travması..vs.
Alzheimer (unutkanlık)
Beriberi hastalığı (B1 vitamini eksikliği ile ortaya çıkan metabolizma hastalığı)
Uyku bozuklukları
Depresyon, manik depresyon (iki uçlu duygu durumu bozukluğu)
 
 
Günümüzde nöroloji , içine kapalı ve sınırlı bir dal olmaktan çıkmış, epilepsi, hareket bozuklukları, beyin damar hastalıkları, bunamalar, uyku bozuklukları gibi ayrıca özelleşmişlik gerektiren alt disiplinlere bölünmüştür.
 
Beyin ve omurilik tümörleri ve iltihaplanmaları yer alır. Bunun yanı sıra yukarıda bahsedilen hastalıkların psikolojik sonuçlarını da değerlendirir.Ortopedi ve Travmatoloji

Ortopedi ünitemizde deneyimli ekibimiz alanındaki en son teknolojiyi ve yenilikleri tecrübesiyle 

birleştirerek her türlü ameliyatı başarıyla uygulanmaktadır.

Kalça Osteoartriti (Kireçlenmesi)

Kalça eklemi ağırlığınızı taşıdığı için aşınma ve bozulmaya en sık uğrayan eklemlerdendir. Bu durum

tıpta osteoartrit, günlük kullanımda kireçlenme olarak adlandırılır ve kalçanın en sık rastlanılan

hastalığıdır.

Tüm eklemlerde olduğu gibi kalça ekleminin hem topu hem de yuvası kıkırdakla kaplıdır. Bu kıkırdak yapı

bu iki kemiğin birbiri üzerinde ağrısız ve minimal sürtünme ile kaymasını sağlar. Bu kıkırdağın bozulması,

aşınması ve yer yer kaybolmasına osteoartrit veya kireçlenme denir. Anlaşılacağı üzere dışarıdan bir

kireç toplanması söz konusu değildir. Böyle bir durumda ilk belirtiler sabah kalkıldığında kasıkta ve uyluk

ön-iç tatafında ağrı ve rahatsızlık hissidir. Ağrı aktiviteyle artar, istirahatle azalır. Bu belirtiler kalça

hastalıklarının birçoğunda olabilir. Tedavi edilmeyen osteoartritler yıllar içinde ilerleyerek ağrısız

yürümeyi imkânsız hale getirir. Bu kadar ilerlediğinde eklem etrafında kemik dikenler gelişir. Bu sırada

kıkırdak tamamen aşınmış, eklemde kemik kemiğe sürter hale gelmiştir. Kalça hareketi neredeyse

tamamen ortadan kalkabilir. Bu durumda gittikçe adalelerde de zayıflık ve yetmezlik oluşur. Ailelerde bir

yatkınlık görülebilir. Fakat gelişimi ileri yaşlarda şişman, kaza sonucu kıkırdağı yaralanmış kişilerde daha

sıklıkla görülür. Tanı klinik muayene ile ve direkt röntgen tetkikleri ile konur.

Kalça Protezi Ameliyatları

Kalça ve diz eklemlerinde çeşitli sebeplere bağlı olarak gelişen kireçlenme rahatsızlığında eğer

rahatsızlık ilerlemişse kesin çözüm olarak kabul edilen protez ameliyatları yeterli tecrübeye ve teknolojiye

sahip ellerde oldukça yüz güldürücüdür. Ameliyat sonrası hastalarımızın ağrıları geçmekte, rahatça

hareket edebilmekte ve normal günlük yaşamlarına dönmektedirler.

Ameliyatlarımız spinal anestezi (Belden uyuşturma) ve genel anestezi ile yapılabilmektedir. Hastalarımız

ameliyat sonrası yatak istirahatine alınmaktadır. İkinci günden itibaren yürümeye başlamaktadırlar.

Ameliyat için hastalarımız 3 gün hastanede yatmaktadır.

Diz Protezi ile ağrısız bastonsuz yürüyebilmek mümkün

Diz eklemini oluşturan eklem yüzeylerinin kireçlenmesine (aşınma) bağlı gelişen ağrı, hareket kısıklığı ve

eğriliği düzeltmek için yapılan ameliyattır.Plastik Cerrahi

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi; doğumsal veya sonradan edinilmiş anomalilerin, şekil ve fonksiyon bozukluklarının giderilmesine ve vücut imajının düzeltilmesine çalışan bir cerrahi daldır.

Estetik Cerrahi (Kozmetik Cerrahi); Plastik cerrahi içinde bir yan daldır. Estetik (veya kozmetik) cerrahi vücut imajının daha güzel ve mükemmele ulaştırılmasını sağlamak için yapılan operasyon ve girişimlerle uğraşır. Burada tıbbi bir problemden çok estetik problemler vardır.

 

Hastanemizde uzman ekip ve doktor eşliğinde saç ekimi, sakal, kaş eksiklikleri giderilmektedir. Psikoloji

Birimimizde, kişilerin yaşadıkları psikolojik sorunlarla baş edebilmelerine, kendilerini geliştirmelerine ve tanımalarına yönelik profesyonel hizmet sunulmaktadır. 

Birimimize Hangi Problemlerle Başvurabilirsiniz?

Depresyon; Kişiyi yaygın biçimde kuşatan keder, karamsarlık, isteksizlik ve yaşamdan zevk alamama hali.

Kaygı Bozuklukları; Aşırı titizlik, temizlik ve kontrol etme takıntıları ile görülebilen Obsesif Kompülsif Bozukluk, Panik Atak, Sosyal Fobi, Fobiler(yükseklik, uçak, kedi/köpek, böcek, asansör, kapalı yer vb. Sunum esnasında, konuşma ve görüşmelerde, sahne önünde, kalabalık kalabalık vb. ortamlarda duyulan performans kaygısı.

Cinsel İşlev Bozuklukları; Cinsel birleşmeye izin vermeyen vajinismus, cinsel ağrı, cinsel istek, cinsel uyarılma, orgazm aşamalarındaki sorunlar, erken boşalma, sertleşme bozukluğu vb.

Yaşam sorunları; Stres, aşırı titizlik, Çekingenlik, Evlilik Sorunları, Aile sorunları, İlişki Sorunları (Ayrılık, kaybetme korkusu, terk edilme, çatışma, vb.), Sınav kaygısı (ÖSS, ÜDS, vize ve finaller vb), Çocuk yetiştirme tutumları.

Psikolojik travmalar; Kazalar, saldırılar, doğal afetler gibi ani ve beklenmedik durumlarda gelişen stres bozukluğu.

Yeme Bozukluğu; Yemek yeme konusunda direnç ve kilo verme ile ilgili aşırı uğraş anlamına gelenanoreksia nervoza ve aşırı yiyip çıkarma şekilnde seyreden bulumia nevroza gibi yeme bozuklukları , kilo kontrolü ve obesite sorunlarına diyetisyen işbirliği ile yaklaşılır.

Sağlık Psikolojisi; Diabet, tiroid, kanser gibi süreğen hastalıklarla yaşamak ve bunlarla başa çıkmakla ilgili destek almanın hastalığın gidişatını olumlu yönde etkilediğini bilmekteyiz. Hasta ve hasta yakınları bireysel ve grup terapilerine katılabilirler.

Depresyon ve kaygı bozukluklarının değerlendirilmesi ve objektif ölçümlerinin yapılması için çeşitli ölçekler kullanılmaktadır. Bir çok test hastanemizce yapılmaktadır.Radyoloji ve Görüntüleme

Hastanemizin radyoloji kliniği tam teşhis konulamayan vakalara ışık tutmak için gerekli röntgenolojik
 
tetkik araştırmaları yapmaktadır. Özellikle travmatik vakalarda çekilen grafilerle meydana gelen kırık
 
veya lüksasyonlar ya da dahiliye uzmanının akciğerler konusunda ve batın konusunda şüpheye düştüğü
 
vakalarda tanıya yardımcı olmaktadır. 
 
Ayrıca ultrasonografik tetkiklerle batın içi patolojileri sağlıklı bir şekilde tanımlamaktadır.
 
Örneğin: Karın ağrısıyla gelen bir vakanın böbrek taşından mı yoksa safra kesesinden mi ya da bir
 
bağırsak patolojisinden mi ileri geldiği araştırması ultrasonografik araştırma ile ışık tutmaktadır. Özellikle
 
karaciğer hastalıklarında safra kesesi taşlarının tanımında ultrasonografik tetkik ayrı bir yer tutmaktadır.
 
 
 
Hastanemizde Bilgisayarlı Tomografi, Ultrasonografi, Doppler Ultrasonografi, Mammografi, Floroskopi,
 
C-kollu skopi, Direkt Röntgen, Kemik dansitometri, ve PACS sistemi bulunmaktadır. Ayrıca bölgemizdeki tek açık manyetik rezonans (MR) cihazı bünyemizde bulunmaktadır .Üroloji

Üroloji kliniğimizde; Erkek ürogenital sistemi ve kadın üriner sistemi ile birlikte çocuk ürolojik

hastalıkları da tedavi edilmektedir. 

Üroloji bölümümüzde böbrek ve idrar yollarının tüm hastalıkları, prostat hastalıkları, erkek üreme

sistemi hastalıkları , erkek infertilitesi ( kısırlık) tanı ve tedavisi yapılmakta ; cinsel sağlık konusunda

yardımcı olunmaktadır.

Kadın ve erkeklerde böbrekler, idrar yolları, mesane; erkeklerde prostat, penis ve testislerin

hastalıkları, infertilite (kısırlık) ve empotans (iktidarsızlık) konularını inceleyen, bu hastalıkların medikal ve

cerrahi tedavisini gerçekleştiren Özel Kemal Bayındır Hastanesi Üroloji Bölümünde genel olarak aşağıdaki

hastalıkların teşhis, tanı ve tedavisi yapılmaktadır:

- Böbrek ve idrar yolları hastalıkları

- Mesane (idrar kesesi) hastalıkları

- Prostat hastalıkları

- Penis ve testislerin hastalıkları

- Erkeklerde cinsel yolla bulaşan hastalıklar

- Çocuk ürolojisi

- Jinekolojik üroloji

- Endoskopik üroloji

- Ümpotants (iktidarsızlık)

- Erkeklerde infertilite (Kısırlık)

- Taş hastalığı,

- Mesane fonksiyon bozuklukları

- Kadında ve erkeklerde  idrar tutamama problemleri,

- Ürolojik kanserler,

- Çocuklarda gece idrar kaçırma,

- Çeşitli Cerrahi girişimler (İnmemiş testis, varikosel, Hidrosel, hipospadias , sünnet vb.)

- Cinsel işlev bozuklukları tanı ve tedavisi üroloji bölümümüzde yapılmaktadır.

Prostat Check Up

Prostat Kanseri çok sinsi ve şikayet oluşturmadan ilerleyebilen bir kanser türüdür. Bu yüzden, ailesinde

prostat kanseri bulunan erkekler 40 yaştan itibaren, diğer erkekler ise 50 yaştan itibaren prostat ‘check-up’ı

yaptırmalıdır.

Prostat check-up şu incelemeri içerir ;Üroloji Uzmanı tarafından prostat muayenesi,PSA (Prostat

Spesifik Antijen) kan testi, Üriner Sistem Ultrasonografisi, Uroflowmetri ile idrar akımı incelemesi.Yenidoğan Yoğun Bakım

Erken doğmuş prematüre bebekler ve zamanında doğmuş sorunlu bebekler, ileri teknoloji ile donatılmış

yeni doğan yoğun bakım ünitesinde sağlıklarına kavuşturulmakta ve normal bebekler gibi büyümeleri

sağlanmaktadır.

Yeni doğan yoğun bakım ünitesi, yalnızca hastanemizde doğan bebekler değil, yoğun bakım ihtiyacı olan

tüm bebeklere sağlık hizmeti sağlamaktadır.

Yeni doğan yoğun bakım ünitemizde anne ve babanın, uygun koşullar sağlandıktan sonra, bebeklerini

ziyaret etmeleri de sağlanmaktadır. Bütün prematüre ve hasta bebeklerin anne sütü ile beslenmesi

amaçlanmaktadır. Aileler, bebekleri ile ilgili sürekli bilgilendirilmektedir.

 

Yeni doğan yoğun bakım ünitemizde 18 adet kuvöz, 1 adet radyan ısıtıcılı  yatak, 1 adet transport

kuvözü, 1 adet tünel fototerapi cihazı, 1 adet portable röntgen cihazı, 2 adet led fototerapi cihazı, 3 adet

ventilatör, her küvöz başında monitorizasyon aygıtları mevcuttur.