whatsapp
geçmiş olsun

Mikrobiyoloji ve Biokimya Laboratuvarı

MİKROBİYOLOJİ LABORATUVARI

 Özel Kemal Bayındır Hastanesi biyokimya ve mikrobiyoloji laboratuvarı birimi olarak; kabul gören test yöntemleri ve gelişmiş cihazlar kullanılarak, en doğru ve güvenilir sonuca ulaşmak birincil hedefimizdir. Güvenilir bir laboratuvar için olmazsa olmaz koşul olan otomasyon sistemi, laboratuvarımızda mevcut bulunmaktadır. Tüm numunelerin barkodlanması, barkod numaraları üstünden işlemlerin yapılması ve test sonuçlarının bilgisayar otomasyon sistemine kayıt edilmesi sayesinde sağlıklı bir laboratuvar hasta arşivine sahip olduğumuz için hastalarımızın laboratuvar takipleri de çok rahat yapılabilmektedir. Bunun haricinde bu sistem sayesinde test sonuçları hızlı bir şekilde sonuçlandırılmaktadır. Tüm testler için hastalardan örnek alımı ve test işlemleri esnasında disposible (tek seferde kullanılıp atılan) sarf malzemeler kullanılmaktadır. Laboratuvardaki rutin biyokimya, hormon ve hemogram cihazlarının kalibrasyon, iç ve dış kalite kontrolleri düzenli olarak yapılmaktadır. Laboratuarımız, 7 gün 24 saat açık olup, kan verme ve sonuç alma işlemleriniz için istediğiniz saatte başvurabilirsiniz.

  VERİLEN HİZMETLER

Biyokimya Hormon Hematoloji Seroloji Koagulasyon İdrar tahlilleri İmmunolojik ve Allerjik testler Spermiyogram Ter Testi ikili, Üçlü ve Dörtlü gebelik tarama testleri, Check Up Testleri ve Mikrobiyolojik testler yapılmaktadır.

  GELMEDEN ÖNCE!

Laboratuvarımıza gelmeden önce, lütfen doktorunuzdan testle ilgili bilgiyi alıp, kan vermeden önce sürekli kullandığınız ilaçlarınızı alıp alamayacağınızı doktorunuza sorunuz. Testler için öncelikle laboratuvarımıza başvurunuz, size testlerle ilgili ön bilgi verilecektir. Testler için laboratuvara aç gelmeye dikkat ediniz. (En az 8 saatlik açlık) Bazı testler için özel şartlar gerekebilir. Bu konularda biyokimya uzmanımız size gerekli bilgileri verecektir.Testlerinizle ilgili tüm sorularınız için laboratuvarımıza 1035 no'lu iç hattı tuşlayara, ulaşabilirsiniz. Test,sonuçlarınıza,onlineolarak  www.ozelkemalbayindir.com/e-sonuc adresinden ulaşabilirsiniz.